Wydarzenia

Krzycz Siostro, krzycz! Zapowiadamy projekt

17 marca 2023 ‒ 17 marca 2024
Edukacja

Mamy dobre wieści! Otrzymaliśmy grant od niemieckiej Fundacji Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość (Stiftung Erinnerung, Verantwortung und Zukunft) na projekt „Krzycz Siostro, krzycz!”. Kwota dofinansowania to 57 926 euro. Dziękujemy!

Finisaż wystawy „Lombard Bytom” - oprowadzanie, pokaz filmu "Lombard", performance

2 czerwca 2023
Pokaz filmowy Oprowadzanie

2 czerwca z żalem pożegnamy wystawę „Lombard Bytom” przygotowaną przez CSW Kronika wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach. 

Lew 618. Senne podróże - happening miejski

31 maja 2023
Edukacja

Śpiący lew zabierze Cię w podróż po zakamarkach i tajemnicach Bytomia. Dołącz do wydarzenia performatywnego w przestrzeni miasta! 

BAZA 2023

marzec ‒ maj 2023
Edukacja

Projekt Baza to spotkania młodych osób z artystkami i artystami. To wspólne poszukiwanie i odkrywanie, które prowadzi do działania twórczego, do wizualizacji przeżyć, myśli i odkryć za pośrednictwem sztuki.

Akademia Sztuki w Szczecinie w CSW Kronika | Pokaz filmów dokumentalnych i warsztaty

24‒26 maja 2023
Pokaz filmowy Edukacja Spotkanie Warsztaty

Zapraszamy na pokaz filmów z Pracowni Form Dokumentalnych Katedry Filmu na Akademii Sztuki w Szczecinie oraz na warsztaty prowadzone przez autorów i autorki filmów. 

SWAP Party w parku - w ramach wystawy Lombard Bytom

3 maja 2023
3 maja od godz. 11.30 do 16.00 w ramach wystawy Lombard Bytom trzymając się zasady: "Nie kupuj, użyj powtórnie" zapraszamy nietypowo, bo w plener do Parku Kachla na bezgotówkową wymianę odzieży - SWAP PARTY! 

Pokaz filmu "Lombard" i spotkanie z reżyserem Łukaszem Kowalskim

28 kwietnia 2023
Spotkanie

28 kwietnia o godz. 18:00 zapraszamy na wydarzenie towarzyszące wystawie zbiorowej "Lombard Bytom" (kuratorka Agata Cukierska) - pokaz specjalny filmu "Lombard" i spotkanie z jego reżyserem Łukaszem Kowalskim.

FOQL | Wehikuł live - koncert na wernisażu wystawy "Lombard Bytom"

15 kwietnia 2023
Koncert

15 kwietnia w godz. 19:00 - 21:00 w CSW Kronika wernisaż wystawy zbiorowej "Lombard Bytom". W ramach wydarzenia w przestrzeni wystawy o godz. 20.00 wystąpi FOQL.

Oprowadzanie + finisaż wystaw "Poplon" Jana Kowala i "Maszyna do mielenia" Karola Gawrońskiego

24 marca 2023
Oprowadzanie

24 marca ostatnia okazja, żeby zobaczyć wystawy indywidualne Jana Kowala i Karola Gawrońskiego oraz spotkać się z ich autorami i kuratorami.  

Oprowadzanie po wystawach "Maszyna do mielenia" Karola Gawrońskiego i "Poplon" Jana Kowala

25 lutego 2023
Oprowadzanie

Jeśli jesteście ciekawi, jaka historia stoi za wystawami "Poplon" Jana Kowala i "Maszyna do mielenia" Karola Gawrońskiego, to będzie okazja zapytać u źródła. Zapraszamy na oprowadzanie autorsko-kuratorskie.

DJ set outta_8 na wernisażu wystaw "Karol Gawroński. Maszyna do mielenia" i "Jan Kowal. Poplon"

11 lutego 2023
Koncert

Z okazji otwarcia wystaw indywidualnych Jana Kowala i Karola Gawrońskiego zapraszamy na DJ-set krakowskiej producentki i dj-ki outta_8.

2022