Oprowadzania po wystawach "Get Over It" i "Dom dla lalek"

Aż do października zapraszamy Was na indywidualne i grupowe oprowadzania po aktualnych wystawach "Get Over It" i "Dom dla lalek". 

Wystawa „Get Over It”, uzupełniona o materiały edukacyjne, pomyślana jest jako miniprzewodnik po queerowej inkluzywności i wpisuje się w obchody Miesiąca Dumy. "Dom dla lalek" to voyeurystyczna podróż w czasie i przestrzeni zaproszonych osób artystycznych, które w przestrzeni wystawy budują swoje własne dziecięce pokoje.

Jeśli chcecie dowiedzieć się o wystawach nieco więcej, zapraszamy Was na oprowadzania, podczas których opowiemy o genezie wystaw, o prezentowanych pracach i twórczości osób, które je stworzyły. Odpowiemy na pytania i chętnie posłuchamy Waszych refleksji! 

Warsztaty w przestrzeni wystawy 

12 lipca (piątek), godz. 16.00

Podczas warsztatów w przestrzeni wystawy "Dom dla lalek" będziemy nawiązywali do naszych doświadczeń i odczuć związanych z dzieciństwem i domem rodzinnym. Skupimy się na sensorycznych odczuciach. W oparciu o nie każdy stworzy chwilową instalację ingerującą w przestrzeń wystawy.

Warsztat poprowadzi Barbara Herisz – studentka ostatniego roku licencjatu na kierunku Animacja Społeczno–Kulturalna z Edukacją Kulturalną na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach na kierunku grafika warsztatowa. Wiceprzewodnicząca Studenckiego Koła Animatorów Kultury. Prowadziła warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych w takich instytucjach jak Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Bytomiu czy Akademia Łucznica. Współorganizatorka wydarzeń w przestrzeni uczelni, między innymi Nocnego Przeglądu Filmowego „NOCNIK 2023” oraz Nocy Twórczości Animatora 2023/2024, które było wydarzeniem towarzyszącym przy Nocy Muzeów w Cieszynie.

Obowiązują zapisy: tel. 32 281 81 33, mail: iwona.sobczyk@kronika.org.pl, ilość miejsc jest ograniczona.


Oprowadzania kuratorskie

piątki: 26 lipca, 23 sierpnia i 20 września, godz. 17.00

Oprowadzania po aktualnych wystawach poprowadzą ich kuratorzy: Agata Cukierska i Katarzyna Kalina („Dom dla Lalek”) oraz Paweł Wątroba („Get over it”). Bez zapisów.


Oprowadzania z edukatorką

wtorki i środy od 2 lipca do 9 października, godzina ustalana indywidualnie

Zapraszamy do zwiedzania aktualnych wystaw z przewodniczką – indywidualnie lub w grupach, bez ograniczeń wiekowych (oprowadzanie jest dopasowane do konkretnej uczestniczącej grupy wiekowej). Spacery po aktualnych wystawach prowadzi edukatorka i arteterapeutka Dominika Malska. Obowiązują zapisy: tel. 32 281 81 33, mail: dominika.malska@kronika.org.pl.

  • Wydarzenie
  • Edukacja
  • Oprowadzanie
wróć do: Wydarzenia / 2024