POROSTY | koncert na wernisażu wystawy „Krzycz, Siostro, krzycz!”

Ta muzyka to industrialne automaty perkusyjne, gotyckie melodie na syntezatorach, dziwne sample i włochaty stary pies.

POROSTY (do niedawna Mchy i porosty) to projekt Bartosza Zaskórskiego. Bartosz pochodzi ze wsi Żytno. Jego muzyka to industrialne automaty perkusyjne, gotyckie melodie na syntezatorach, dziwne sample i włochaty stary pies. Wydawał w Not Not Fun, Heimat Der Katastrophe, Syntetyku, Pointless Geometry i Brutażu. Muzykę Porostów można było usłyszeć w grze Cyberpunk 2077 oraz spektaklu Krzysztofa Garbaczewskiego "Sen nocy letniej". Oprócz muzyki, Bartosz rysuje - współpracuje z komiksowym wydawnictwem z Włoch, Hollow Press. Jego prace wizualne były prezentowane w Zachęcie, CSW Zamek Ujazdowski, Kronice, galeriach Piktogram i Leto. Był wolontariuszem w schronisku w Krakowie.
Koncert będzie składał się z części ambientowej oraz utworów z najnowszej, jeszcze nie wydanej płyty, z wykrzykiwanymi wokalami. Tematyka tekstów to wieś, polski klasizm i psy typu kundle.
_____
Projekt „Krzycz, Siostro, krzycz!” dofinansowano ze środków Fundacji Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość (Stiftung Erinnerung, Verantwortung und Zukunft) w ramach programu „Historia lokalna”.
  • Wydarzenie
  • Koncert
wróć do: Wydarzenia / 2024