Free Texts, instalacja, 2012

Stephanie Syjuco & Piotr Bujak. Dirty Works

Free Texts, instalacja, 2012

Dirty Works to wspólna inicjatywa Stephanie Sujyco i Piotra Bujaka, która składa się z gotowych już realizacji oraz prac work-in-progress, wykonywanych podczas trwania wystawy.


Wspólnym mianownikiem dla artystów - absolwentów legendarnego San Francisco Art Institute (Stephanie Sujyco BFA '95, Piotr Bujak MFA '12) - jest kreowanie przy użyciu mieszanych mediów wielopłaszczyznowych wypowiedzi na tematy współczesnego kapitalizmu i konsumeryzmu, a także opresyjności post-popkulturowej rzeczywistości.

Ich twórczość, o wyraźnie postmarksistowskiej wrażliwości, charakterystycznej dla awangardy Zachodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych, zazwyczaj budowana jest za pomocą strategii Do-It-Yourself i przewrotnie wyrafinowanej estetyki low budget. Projekt przygotowany w kooperacji z bytomską Kroniką jest jednocześnie debiutem artystycznym Stephanie Sujyco w Polsce.

Stephanie Sujyco (ur. 1974 w Manilii na Filipinach) - artystka wizualna, używająca różnych mediów. Wystawiała w najważniejszych instytucjach sztuki na świecie, a jej prace znajdują się w kolekcji m.in. Berkeley Art Museum, The New Museum in New York, San Francisco Museum Of Modern Art, Whitney Museum Of Modern Art (New York).
Wykładowczyni Wydziału Sztuki Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley. Mieszka i pracuje w San Francisco.
http://www.stephaniesyjuco.com

Piotr Bujak (ur. 1982 w Będzinie) - artysta wizualny, posługujący się różnymi mediami. Doktorant Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Aktualnie mieszka i pracuje w Krakowie i Bytomiu.

  • Wystawa
wróć do: Wystawy / 2014