Karol Gawroński. Maszyna do mielenia

Karol Gawroński. Maszyna do mielenia

Karol Gawroński. Maszyna do mielenia

Maszyna do mielenia szybko rozrasta się do rozmiarów fabryki. Powstają taśmociągi, sortownie i zagrody dla człekokształtnych istot. Proces produkcji trwa i wszyscy zostaną zmiażdżeni. 

Mięso nie jest tu oddzielane mechanicznie od kości, więc w powstałym wyrobie zdarzają się fragmenty kończyn, a co lepsze głowy odcina się i zachowuje na potem. Powszechna pulpetyzacja nie jest zależna od pokoju czy wojny, nie jest to też żaden upadek ludzkości. Podmiotowość przerabiana jest na miazgę, aby łatwiej było ją poddać zabiegom humorystycznym. Powstały produkt nie traci cech żywotnych, wydaje się wręcz zadowolony z przeistoczenia. Cierpienie to nowa radość, więc pulpet w końcu może żyć pełnią mięsa. Chętnie uczy się nowych funkcjonalności i tańczy dzikie techno w ultrafiolecie.

Karol Gawroński (ur. 1990) – artysta sztuk wizualnych, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Jego prace były prezentowane m.in. w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu, Rondzie Sztuki w Katowicach, Galerii Pryzmat w Krakowie, Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.

Katarzyna Górska aka outta_8 – producentka i dj-ka mieszkająca w Krakowie. Pod koniec 2016 roku debiutowała projektem audiowizualnym „Frequencies”. Od 2021 roku jest rezydentką najbardziej znanego krakowskiego klubu z undergroundową muzyką elektroniczną Szpitalna 1. 

  • Wystawa
wróć do: Wystawy / 2023