Dominik Ritszel | Polowanie

Dominik Ritszel. Polowanie

Dominik Ritszel | Polowanie

"[...] nie mogę zatrzymywać się nad okropnościami jakie wspólnie popełniliśmy. Niech wam wystarczy, gdy powiem, iż były one na miarę jego szczytowych osiągnięć i że to, co moglibyście o nich sądzić, byłoby zawsze skromniejsze niż rzeczywistość". (Markiz de Sade, Julietta)

Tych kilka zachęcających zdań z Markiza de Sade'a sprawiło, że zacząłem wyobrażać sobie postać dobrego chłopaka, dla którego stwarzałem idealne środowisko, w którym mógłby on robić wszystko. Ten rodzaj wolności, który chciałem mu zapewnić, rozumieją chłopcy rzucający kamieniami w przejeżdżające tramwaje, plujący na głowy przechodniów z okien bloków, próbujący podpalić coś, za pomocą lupy i promieni słonecznych. Film „Polowanie”, to wykrojony środek jego historii, podany bez wyjaśnień przyczyn czy motywów kierujących jego zachowaniem i równocześnie pozbawiony rozpatrywania rezultatów. Samo wypreparowane najprzyjemniejsze, niezobowiązujące złorzeczenie.

- Dominik Ritszel

Dominik Ritszel (ur. 1988) - artysta wizualny, używa różnych mediów. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach. W Kronice wystawiał w 2012 roku swoją pracę See You All. Mieszka w Katowicach.

  • Wystawa
wróć do: Wystawy / 2013