Tutaj. Warsztaty dla najmłodszych

prowadzenie: Tero Nauha
wernisaż wystawy: 25 sierpnia godz. 17:00

Kolejne warsztaty poprowadzi Tero Nauha - fiński artysta-performer, który od kilku miesięcy realizuje we współpracy z bytomianami projekt „Życie w Bytomiu”, w ramach którego wykorzystując różnorodne metody m.in.:  rysunek, mapowanie, diagram, spacery po mieście, zostaną ujawnione przejawy transformacji.

Podczas zajęć z dziećmi artysta podejmie temat potworów/strachów bytomskich.

 

W piątek 20 lipca Monika Drożyńska poprowadziła pierwsze warsztaty przygotowujące do tegorocznej wystawy dla młodszego odbiorcy (i nie tylko) - „Tutaj”. Efektem finalnym będzie instalacja zbudowana w oparciu o nagraną w trakcie zajęć ścieżkę dźwiękową, będącą rejestracją dziecięcego śmiechu wypełniającego przestrzeń galerii.

Monika Drożyńska jest projektantką, performerką, autorką instalacji, animatorką kultury. Obserwuje miasta i słowa, łączy sfery prywatne z publicznymi. Praca, którą zrealizuje we współpracy z dziećmi zostanie zaprezentowana podczas wystawy dotykającej wieloznacznego i wielopłaszczyznowego obszaru „tutaj”. Obszar ten obejmuje zarówno ludzi, jak i miejsca, to co realne i wyobrażone, zdarzenia dziejące się w różnych wymiarach czasowych. Tym, co łączy poszczególne sfery jest kategoria lokalności nobilitowanej i podniesionej do rangi „centrum”. Wybór podejmowanych tematów odbywać się będzie podczas kolejnych zajęć i stanie się efektem negocjacji pomiędzy uczestnikami warsztatów i zaproszonymi artystami.

Ponadto w wystawie wezmą udział: Johanna Billing, Marcin Dymiter, Asi Mina i Wojciech Kucharczyk, Lukas Stopczynski, Magda Tothova.

 

Zapisy na warsztaty: tel. 32 281 81 33 lub agata.tecl@kronika.org.pl

Wstęp wolny

Wernisaż wystawy: 25 sierpnia godz. 17:00

Projekt towarzyszący: Wakacyjna Świetlica Sztuki
27-31 sierpnia godz. 12:00-14:00

kuratorka: Agata Tecl
współpraca: Martyna Tecl-Reibel

 

  • Wydarzenie
  • Edukacja
  • Warsztaty
wróć do: Wydarzenia / 2012