Tutaj. Warsztaty dla młodzieży

prowadzenie: Magda Tothova

14-16 sierpnia, godz. 11.00-14.00 (CSW Kronika)
17-18 sierpnia, godz. 10.00-17.00 (Będzin
)

Podczas leniwych letnich miesięcy dzieci i młodzież we współpracy z artystami przygotowują kolejną wystawę skierowaną do najmłodszych (i nie tylko). Tematem wyjściowym jest wieloznaczny i wielopłaszczyznowy obszar "tutaj" - świat, który jest wspólny, jeden i ten sam dla wszystkich, choć obejmuje nieskończoną ilość perspektyw, sposobów pojawiania się i działania w nim.

Obszar ten obejmuje zarówno ludzi, jak i miejsca, to co realne i wyobrażone, zdarzenia dziejące się w różnych wymiarach czasowych. Tym, co łączy poszczególne sfery jest kategoria lokalności nobilitowanej i podniesionej do rangi "centrum". Wybór podejmowanych tematów i punktów widzenia jest efektem negocjacji pomiędzy uczestnikami warsztatów i zaproszonymi artystami. Wszystkie prace zaprezentowane w ramach wystawy powstają we współpracy artystów z dziećmi i młodzieżą. Przestrzeń sztuki staje się wspólnym doświadczeniem, którego częścią stają się poszukiwania językowe, różnorodne emocje, poznawanie nowych miejsc, odkrywanie znanych przestrzeni z różnorodnych perspektyw...

Kolejne warsztaty wokół języka przyszłości poprowadzi Magda Tothova - artystka pochodzi z Bratysławy, ukończyła Szkołę Fotografii Artystycznej oraz Akademię Sztuk Pięknych w Wiedniu, artystka wizualna poruszająca się w przestrzeni video-artu oraz instalacji. Lubi przełamywać wszelkie standardy. W swoich pracach swobodnie łączy klasyczne dziedziny sztuki - takie jak malarstwo i rzeźba z tymi współczesnymi - grafiką czy kolażem. Zapraszana przez galerie na całym świecie - m.in. londyńskie Tate Modern, nowojorską 127 Gallery, Stella Art. Gallery w Moskwie. Najważniejsze projekty: Lenin and the Maiden (2003), This could be my revolution (2004), The Pray (2007), Hell is Forever (2009), Welcome to the black cube (2009), The decision (2009).

Praca Magdy Tothovej powstanie w ramach Projektu Metropolis realizowanego we współpracy z Fundacją Imago Mundi, współfinansowanego ze Środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego.  

Otwarcie wystawy 25.08 (sobota) 2012 r., godz. 17.00

udział biorą dzieci oraz:
Johanna Billing, Monika Drożyńska, Marcin Dymiter aka Emiter, Asi Mina i Wojciech Kucharczyk, Tero Nauha, Lukas Stopczynski, Magda Tothova 

finisaż: 22 września (sobota) 2012 r., godz. 17.00


27-31 sierpnia, godz. 12.00-14.00
Projekt towarzyszący:
Wakacyjna Świetlica Sztuki - interdyscyplinarne warsztaty dla dzieci. 
zajęcia poprowadzą Karolina i Piotr Jakoweńko

  • Wydarzenie
  • Edukacja
  • Warsztaty
wróć do: Wydarzenia / 2012