Finisaż wystawy „Lombard Bytom” - oprowadzanie, pokaz filmu "Lombard", performance

2 czerwca z żalem pożegnamy wystawę „Lombard Bytom” przygotowaną przez CSW Kronika wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach. 

Zapraszamy Was do zobaczenia po raz ostatni prac ponad dwadzieściorga artystów i artystek, których do ich stworzenia zainspirował bytomski lombard oraz poświęcony mu dokument „Lombard” Łukasza Kowalskiego.

Zaczynamy o godz. 17:00 od oprowadzania, prowadzonego przez kuratorkę wystawy i dyrektorkę programową CSW Kronika Agatę Cukierską oraz współtworzących wystawę Lesława Tetlę i Joannę Zdzienicką-Obałek z pracowni działań interdyscyplinarnych w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. O 18:00 zapraszamy na pokaz filmu „Lombard” Łukasza Kowalskiego w przestrzeni wystawy. Około godz. 19.30 po pokazie performance "Przemiana czarnej wody" Angeliki Czubasiewicz. 

  • Więcej o performansie:

Akcja performatywna jest publicznym doświadczeniem Angeliki Czubasiewicz. Zainspirowana alchemicznym procesem, artystka pragnie przemienić żal w magiczny artefakt. Kontaktując się ze swoją podświadomością, pozwala ciału, aby przemówiło – wskazało drogę, która umożliwia uzdrowienie. Widzowie są zaproszeni do świadkowania temu rytualnemu procesowi.

  • Wydarzenie
  • Pokaz filmowy
  • Oprowadzanie
wróć do: Wydarzenia / 2023