Made in Bytom - rusza internetowa mapa wydarzeń kulturalnych w Bytomiu

Made in Bytom to strona, na której łatwo znajdziecie wydarzenia organizowane przez bytomskie instytucje kultury. To propozycja dla wszystkich, którzy szukają atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu. Wejdź i sprawdź na www.madeinbytom.pl.

Jeśli śledzicie nasze działania, pewnie słyszeliście już hasło Made in Bytom. Parę lat temu wymyślili je m.in. Stanisław Ruksza - ówczesny dyrektor artystyczny CSW Kronika - i Przemo Łukasik z Medusa Group. Nazwali tak projekt dotyczący alternatywnej turystyki.

Teraz Made in Bytom wraca jako serwis łączący informacje o działaniach bytomskich instytucji kulturalnych i edukacyjnych, które wspólnie chcą promować bytomską kulturę i zapraszać mieszkańców miasta i regionu do skorzystania z niej.

Strona jest oddolną inicjatywą jednostek kulturalnych - miejskich i marszałkowskich - oraz uczelni i szkół artystycznych. W projekcie biorą udział: Bytomskie Centrum Kultury, Teatr Rozbark, Pałac w Miechowicach, Centrum Sztuki Współczesnej Kronika, Opera Śląska, Muzeum Górnośląskie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. L. Różyckiego, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna im. F. Chopina, oraz Młodzieżowe Domy Kultury nr 1 i nr 2.

W serwisie madeinbytom.pl znaleźć można nie tylko przejrzyste kalendarium zbliżających się wydarzeń, ale również wyszukać je według wybranej kategorii (wystawa, koncert, film, dla dzieci itd.), zaleźć informacje o biletach (lub link do ich zakupu) czy informacje kontaktowe do poszczególnych instytucji. Strona jest dostosowana również do urządzeń mobilnych. Operatorem strony jest Teatr Rozbark. Autorem identyfikacji wizualnej projektu jest Marcin Wysocki z CSW Kronika. 
  • Wydarzenie
  • 15 czerwca 2023
wróć do: Wydarzenia / 2023