Patrycja Lisnikowska i Bajt.le z Lipin | Pocztówka z Lipin

Patrycja Lisnikowska. Poszerzony kadr

Patrycja Lisnikowska i Bajt.le z Lipin | Pocztówka z Lipin

Poszerzony kadr jest otwartym i wielowątkowym projektem dyplomowym Patrycji Lisnikowskiej, tworzonym przy współpracy z młodzieżą ze świętochłowickiego gimnazjum nr 3 w dzielnicy Lipiny.

Kilkumiesięczna praca o charakterze partycypacyjnym, miała na celu przedstawienie dzielnicy poprzez prace artystyczne uczestników koła filmowego „Oskar”. Projekt bazuje na relacjach międzyludzkich, porusza problemy społeczne, angażuje twórców i odbiorców. Jest świadectwem tego, że kreatywne myślenie poprzez sztukę poszerza horyzonty, staje się narzędziem i wytwarza nowe perspektywy.

W pierwszym działaniu przyjęliśmy za cel przeprojektowanie wizerunku miejsca, wykorzystując przy tym grafikę cyfrową w wirtualnej rzeczywistości (efekt pracy jest obecnie do obejrzenia na stronie internetowej projektu). Podczas pracy nad panoramą powstała gra słowna Lipiny-Filipiny, która z czasem urosła do roli klucza całego projektu.

www.poszerzonykadr.prv.pl 


Wystawa rozpocznie się publiczną obroną na ASP 19 czerwca o godz. 17:00 i potrwa do 30 czerwca.


Patrycja Lisnikowska - absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Katowicach, a obecnie studentka piątego roku Grafiki Warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Tworzy dyplom w pracowni interpretacji literatury u dr hab. Prof. ASP Grzegorza Hańderka.

  • Wystawa
wróć do: Wystawy / 2017