Joanna Zdzienicka. Closer

Tytułowy Closer Joanny Zdzienickiej to laboratorium, które powstało dzięki działaniom i eksperymentom skupionym wokół niewielkiego obiektu — martwego fragmentu gałęzi przejedzonego przez pasożyty, sosnowego patyka znalezionego podczas wędrówki po Beskidach. Closer jest warsztatem składającym się z autorskich prób opowiadania o znalezionym obiekcie w zakresie tradycyjnych praktyk artystycznych.

Mikrosensor to praca, która odnosi się do odnalezionego na obiekcie wzoru - kodu, wykonana z materiałów zniesionych z Parku Miejskiego w Bytomiu. Proces przygotowań, zbierania materiałów potrzebnych do wykonania instalacji, to kilkadziesiąt spacerów, które artystka odbyła na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Joanna Zdzienicka (ur. 1984) - malarka, artystka interdyscyplinarna. Zajmuje się kolażem, tworzeniem obiektów i instalacji. W najnowszych pracach wykorzystuje elementy przyrody. Absolwentka malarstwa na Wydziale Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, obecnie asystentka w Pracowni Rysunku oraz Pracowni Interdyscyplinarnej. Współorganizatorka wydarzeń z cyklu Pracownia Sezonowa — otwartych wykładów i warsztatów podejmujących temat relacji człowieka i natury. Nagrodzona m.in. grand prix w konkursie Najlepsze Dyplomy polskich ASP (Gdańsk 2009), Finalistka Talentów Trójki (2011), finalistka Strabag Art Award (2014). Mieszka i pracuje w Bytomiu.

Wstęp wolny!

  • Wystawa
  • 25 czerwca ‒ 1 lipca 2016
  • artystka: Joanna Zdzienicka
  • 29 czerwca o godz. 14:00 publiczna obrona doktorska
wróć do: Wystawy / 2016