Jadwiga Sawicka | Serce kraju / Uwaga! Granica

Jadwiga Sawicka. Serce kraju / Uwaga! Granica

Jadwiga Sawicka | Serce kraju / Uwaga! Granica

Projekt Jadwigi Sawickiej Serce kraju, prezentowany na fasadzie budynku CSW Kroniki, jest częścią organizowanej przez Galerię Arsenał w Białymstoku i Galerię Labirynt w Lublinie wystawy Uwaga! Granica.

Flaga z napisem SERCE KRAJU wyznacza emocjonalne centrum Polski. Nie bije w jednym miejscu, ale w wielu naraz. Wędrując, wymusza konieczność częstego przenoszenia granic i podkreśla ich umowność.

CSW Kronika została zaproszona do współpracy przy projekcie. Poprzez wyeksponowanie flagi na naszym budynku, wskazujemy tym samym, że serce kraju jest tam, gdzie pokazuje się sztukę. Prezentowane tu zdjęcie CSW Kroniki oraz dokumentacja z pozostałych instytucji biorących udział w projekcie, będą wykorzystane w ekspozycji.

Więcej o wystawie:
http://galeria-arsenal.pl/wystawy/uwaga-granica
http://labirynt.com/uwaga-granica/


Jadwiga Sawicka
(ur. 1959) – artystka wizualna, kuratorka. Studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni Jerzego Nowosielskiego. Tworzy obrazy, fotografie, instalacje. Jej prace bywają określane jako „malarstwo pisane”. W 2013 roku otrzymała Nagrodę im. Jana Cybisa, a w 2015 roku Nagrodę im. Katarzyny Kobro. Współpracuje z Galerią BWA w Warszawie. Kieruje Zakładem Intermediów na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Mieszka i pracuje w Przemyślu.

  • Wystawa
  • 31 sierpnia ‒ 22 października 2017
  • artystka: Jadwiga Sawicka
  • CSW Kronika, Galeria Labirynt, Galeria Arsenał
wróć do: Wystawy / 2017