Wieczór funeralny w Kronice

20 maja w CSW Kronika zapraszamy na prezentację interaktywnego projektu Odgłosy robaków Macieja Cholewy i Marcina Cholewy oraz pokaz wybranych wideoartów z archiwum Kroniki. Instalacja braci Cholewa nawiąże do wystawy zespołu Nagrobki w temacie śmierci i rozkładu.

„Spowszedniała sentencja, będącą odpowiedzią na jakiekolwiek zapewnienia ze strony ludzi zbyt pewnych swojej racji głosi: w życiu pewna jest tylko śmierć. Sytuacja jest stosunkowo jasna, chociaż rzadko zapewnia względny spokój oraz możliwość zaplanowania swojego końca jako istoty ludzkiej. Nie oznacza to, że nie warto się do niego odpowiednio przygotować. Wychodząc naprzeciw tej kwestii, przygotowaliśmy realistyczną symulację momentu przejściowego ze stanu szeroko pojętej substancji natury organicznej na pierwiastki nieorganiczne. Procesowi temu dyrygują niestrudzeni przedstawiciele nekrofauny, odpowiedzialni za drążenie i zasiedlanie martwej materii. Co zatem moglibyśmy usłyszeć jako początkujący umarli? Będzie to mowa naszych ostatnich przyjaciół. Odgłosy robaków.”
Maciej Cholewa

Tego dnia czynne będą bieżące wystawy: Ślubu nie będzie oraz Nagrobki Gdziekolwiek będę, będzie śmierć!, a po zmroku na budynku Muzeum Górnośląskiego zaświeci Second Moon Syndrome Ani Witkowskiej i Adama Witkowskiego.

  • Wydarzenie
wróć do: Wydarzenia / 2016