fot. Barbara Kubska

Warsztaty fotografoterapeutyczne

fot. Barbara Kubska

Fundacja Kultura Obrazu we współpracy z CSW Kronika i katowicką Akademią Sztuk Pięknych rozpoczęła realizację warsztatów fotografoterapeutycznych.

Wspólnie ze stałymi bywalcami Świetlicy Sztuki fotografujemy oraz używamy zdjęć do rozmowy o sobie i świecie wokół. Mamy zamiar wykonać książki fotograficzne (albumy rodzinne), w których każdy z uczestników zamknie historię o tym, co jest mu bliskie, z czym czasem trudno jest się rozprawić, co chciałby zachować na pamiątkę. Wspólnie zastanowimy się czy udział w warsztatach grupowych i indywidualnych prowadzonych przez artystów i psychoterapeutę może pobudzić potencjał twórczy dzieci i młodzieży oraz poszerzyć ich kompetencje do radzenia sobie z trudnymi sytuacjami życiowymi.

Kierownik projektu: dr Anna Sielska – adiunkt w Pracowni Fotografii, Katedra Projektowania Graficznego, Wydział Projektowy, ASP Katowice
Uczestnicy: dr n.med. Helena Zakliczyńska, psychoterapeuta; Ewelina Lasota, animatorka kultury, absolwentka socjologii; Barbara Kubska, artysta, fotografka, Pracownia Fotografii, Katedra Projektowania Graficznego, Wydział Projektowy, ASP Katowice; Jan Piechota, projektant, doktorant Środowiskowych Studiów Doktoranckich, ASP Katowice.

Dofinansowanie projektu: Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

Więcej informacji o projekcie:
http://kulturaobrazu.org/2016/11/21/warsztaty-fotografoterapeutyczne-z-dziecmi-i-mlodzieza

  • Wydarzenie
  • Warsztaty
wróć do: Wydarzenia / 2016