Praktyki miejskie. Warsztaty ruchowe

warsztaty ruchowe w przestrzeni miejskiej dla młodzieży w wieku 13-19 lat

zapisy: Agata Tecl lub Agata Gomolińska-Senczenko
kontakt: agata.tecl @ kronika.org.pl  lub 32 281 81 33Co zostaje w nas po podwórkach, placach zabaw, ulicach, miejscach rozrywek, spotkań i pierwszych randek, gdy bezpowrotnie zostają wymazane z krajobrazu miejskiego? Gdzie te wspomnienia lokują się? Jak możemy odbudować je, dać im nowe życie?

W ramach warsztatów "Praktyki miejskie" będziemy rekonstruować topografię, dynamikę działań fizycznych przestrzeni kiedyś dostępnych, dziś ekonomicznie zapomnianych, ale ciągle żyjących w naszej pamięci. Nasze zakodowane w ciele wspomnienia wpiszemy w przestrzeń Meeting Roomu Kroniki, miejsca spotkań, utopijnego w swoim charakterze, w którym przez wspólnie działania  stworzymy nowe wersje naszych własnych miejsc.
Projekt towarzyszący wystawie "Nowe Życie". 

MATEUSZ CZEKAJ - młody polski artysta badający otaczający świat przez ruch, szukający multidyscyplinarnych form i współpracujący z artystami audiowizualnymi. Dotychczas prezentował swoje prace w CSW Kronika i PWST w Bytomiu, HAT Center w Poznaniu, prowadził warsztaty z improwizacji w Akademii Teatralnej w Malmo (Szwecja) i na kierunku Wiedza o Teatrze na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Absolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu.

  • Wydarzenie
  • 1‒23 sierpnia 2013
  • 19 sierpnia 2013 r., godz. 15.00-18.00
  • 20-23 sierpnia 2013 r., godz. 12.00-15.00
  • 29 sierpnia (czwartek) godz. 18.30 w Rebel Garden Cafe, Aleja gen. J. Ziętka, WPKiW Chorzów (obok bramy ZOO)
  • prowadzenie: Mateusz Czekaj
wróć do: Wydarzenia / 2013