fragm. wystawy "Ja Ci życzę jak najlepiej" M. Goliszewskiej

Oprowadzanie kuratorskie. Recital klawesynowy

fragm. wystawy "Ja Ci życzę jak najlepiej" M. Goliszewskiej

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawach Małgorzaty Goliszewskiej „Ja Ci życzę jak najlepiej” oraz Marka Wodzisławskiego „Martwe pole”.

O wystawach opowiedzą kuratorzy i artyści: Małgorzata Goliszewska, Agata Cukierska, Katarzyna Kalina, Marek Wodzisławski i Paweł Wątroba.

Podczas finisażu recital klawesynowy Maurycego Raczyńskiego. W programie: F. Couperin, J. Kuhnau, J.S. Bach.

18:00-19:00 - oprowadzanie po wystawach
19:00-20:00 - recital klawesynowy


Maurycy Raczyński
(1991) – klawesynista; w roku 2015 ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie klawesynu prof. Marka Toporowskiego; odbył również studia w Conservatoire Nationale Supèrieur de Musique et Danse w Lyonie (Francja) w klasie Jean - Marc Aymesa (Erasmus) oraz w Conservatoire a Rayonnement Regional w Wersalu (Francja) w klasie klawesynu Blandine Rannou; w 2015 roku został laureatem XV Międzynarodowego Konkursu Klawesynowego Gianni Gambi w Pesaro (Włochy). Solista, kameralista, muzyk orkiestrowy. Współtworzy trio barokowe Overtone, jest klawesynistą zespołu muzyki dawnej Konfraternia Caper Lubliniensis przy Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie. Szczególne miejsce w działaniach artysty stanowi muzyka francuskiego baroku.

  • Wydarzenie
  • Koncert
  • Oprowadzanie
wróć do: Wydarzenia / 2018