Nic nie wiem, wszystko czuję

5 utopijnych dni wymarzonej szkoły. Tydzień w szkole, która wsłuchuje się w dziecięcy głos. Trwa cykl warsztatów „Nic nie wiem, wszystko czuję”. 

„Nic nie wiem, wszystko czuję” to cykl warsztatów, podczas których dzieci i młodzież wraz z artystami i artystkami, pedagogami i pedagożkami zastanowią się nad tym, czy możliwa jest szkoła marzeń wykreowana na podstawie postulatów wysuwanych podczas realizacji projektu edukacyjnego „Utopijny Kodeks Praw” (2021).

Czy wiecie, że słowo „szkoła” wywodzi się od greckiego terminu oznaczającego „odpoczynek”, przerwę od pracy wykorzystywaną na wspólne dyskusje? Sięgamy do tych źródeł przyglądając się współczesnej szkole i myśląc o szkole marzeń. Korzystając z narzędzi, jakie daje sztuka współczesna uczestnicy stworzą utopijne 5 obszarów edukacji, nawiązując do 5 dni szkolnego tygodnia.

Te obszary oparte będą na prawie młodego człowieka do życia w harmonii, do emocji, do szacunku, do rozwoju i do samodzielności. W wyniku wspólnej pracy powstaną instalacje nawiązujące do „Szkoły Dzieci”, które posłużą studentom pedagogiki do opracowania innowacyjnych metod pracy z dziećmi na wystawach sztuki.

W projekcie biorą udział uczennice i uczniowie z Bytomia, Zabrza i Gliwic oraz studenci i studentki Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Warsztaty prowadzą:  aktor Sylwester Piechura, edukatorka CSW Kronika Dominika Malska, artysta wizualny oraz doświadczony pedagog Gary Marshall Stevens, artysta Maciej Cholewa, doktora sztuk oraz scenografka Dorota Hadrian.

Warsztaty „Nic nie wiem, wszystko czuję” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Całkowity koszt zadania: 85 850 zł 

Kwota dofinansowania: 64 000 zł

 

Patroni medialni: 

Partnerzy:

  • Wydarzenie
  • Edukacja
wróć do: Wydarzenia / 2022