Mikołaj Długosz, Latem w mieście | okładka | Fundacja Bęc Zmiana, Warszawa 2016

Spotkanie z Mikołajem Długoszem, oprowadzanie kuratorskie

Mikołaj Długosz, Latem w mieście | okładka | Fundacja Bęc Zmiana, Warszawa 2016

Spotkanie z Mikołajem Długoszem wokół albumu fotograficznego Latem w mieście oraz oprowadzanie kuratorskie po aktualnych wystawach z udziałem artystów.

"Album Mikołaja Długosza Latem w mieście to zbiór fotografii wybranych z zawierającego kilkadziesiąt tysięcy zdjęć archiwum instytucji produkującej pocztówki w czasach PRL.

Na pocztówkach zwykle przedstawia się atrakcje turystyczne lub to, czym mieszkańcy danej miejscowości chcą się pochwalić. W latach 70., z których pochodzi ta kolekcja, socjalistyczne władze zaciągnęły ogromne długi na modernizację państwa. Powstało wtedy wiele nowoczesnych budynków o różnej funkcji, często w zaskakujący sposób wkomponowanych w miejski krajobraz. Ich wizerunki stanowią rdzeń tego albumu, w tle zaś pojawiają się scenki z życia, ciekawe detale: typografia, szyldy, neony, rzadko widywane dziś samochody.

Latem w mieście zawiera też informacje o położeniu geograficznym przedstawionych obiektów oraz mapy. Pełni więc nie tylko rolę fotograficznego albumu, ale i architektonicznego przewodnika. Tekst do książki napisała Dorota Masłowska."

www.latemwmiescie.pl


Oprowadzanie po aktualnych wystawach w CSW Kronika: Dominik Ritszel Kategoria siły oraz Maciej Cholewa Mit małego miasta z udziałem artystów i kuratorów.

  • Wydarzenie
  • Spotkanie
wróć do: Wydarzenia / 2017