John Lake. Koncert

W specjalnie przygotowanym secie dla CSW Kronika, Łukasz Dziedzic z projektem John Lake zagra utwory z płyty Carcosa w nowych aranżacjach dopełnionych wizualizacjami. Carcosa to niejasna i mroczna opowieść o tajemniczym mitycznym mieście, gdzie płynna i kompletnie niejasna narracja czerpie zarówno z klimatu prozy Chambersa, serialu True Detective czy horrorów klasy C.


John Lake - eksperymentalny projekt muzyczny Łukasza Dziedzica, który przy różnych okazjach wciela się również w rolę artysty, kuratora, projektanta czy animatora kultury. Wspólnie z żoną Joanna Rzepką-Dziedzic prowadzi niezależną Galerię Szara. Z Wojtkiem Kucharczykiem współtworzy elektroniczny duet IRON NOIR.
Dźwięki, które tworzy John Lake wypełnione są błotnistą i duszną syntezatorową miazgą, pociętą transowym monotonnym rytmem, budującą atmosferę grozy, mroku i tajemnicy.
„To techno zaaranżowane z piętrzących się przesterów i skwierczeń, gdzie szumiący zgiełk przeszywają piskliwe, kwaśne melodie, przenikliwe, aż do kości.” (B. Nowicki)
Jako John Lake wydał do tej pory w BDTA cztery wydawnictwa, Sun Worshipers EP, kasetę King in Yellow, bardzo dobrze ocenianą płytę Carcosa,  oraz ostatnią Strange Gods wydaną wspólnie przez Mik Musik i Fundację Strefa Szarej. Solo lub w kooperacji wydał też kilka płyt i udzielał się na kilku kompilacjach, m.in: Lugozi There Is Strong Shadow Where There Is Much Light, Remixes/Reworks, Iron Noir Les Chiffres, kompilacje Exterritory, Pogorzelec Finally RMXD, Sealesia 3, PL2UA.

Z różnymi projektami koncertował m.in na Supermarket Art Fair w Szwecji, Festiwalu Ars Cameralis, Tauron Nowa Muzyka w Katowicach, na Strefie Monotype w Warszawie, krakowskim Unsound Festival, Sonic Phenomena w Lublinie czy w Kijowie podczas festiwalu Art Meetings.

www.johnlake.pl
www.facebook.com/JanekJezioro
www.soundcloud.com/janekjezioro

Fragmenty recenzji:

„Dziedzic doskonale równoważy swoje fascynacje rytmiką, industrialnymi szmerami i noisem, a także pomysłowo budowanymi, elektronicznymi warstwami w drugim planie.”
Jakub Knera, PopUpMusic.pl

„Za to Carcosa, nagrana pod szyldem JOHN LAKE, wydaje mi się najlepszym jak dotąd albumem Łukasza Dziedzica (...)”
Bartek Chaciński, Polifonia

„Poza fajną ksywką, Łukasz Dziedzic posiada jeszcze kilka cech, które zmuszą lub też powinny zmusić do sprawdzenia Sun Worshipers. Między innymi talent i głowę pełną pomysłów (...)”
„Pierwszy materiał Dziedzica pod tym pseudonimem to totalny drone'owy sztos.”
„Nie znajdziemy tutaj żadnej radości, żadnych żywych i tanecznych techno-bitów, natomiast chłodna i ascetyczna budowa tych kawałków udanie zanurza się wgłąb mrocznej psychiki słuchaczy.”
Piotr Strzemieczny, Fuck You Hipsters!

„To techno zaaranżowane z piętrzących się przesterów i skwierczeń, gdzie szumiący zgiełk przeszywają piskliwe, kwaśne melodie, przenikliwe, aż do kości.”
Bartosz Nowicki, Raz uchem/ raz okiem

„A tak przy okazji to jedna z najciekawszych, idących w zupełnie innym wobec obowiązującego kierunku, płyt techno wydanych w 2014 rok nad Wisłą.”
Jakub Wencel, Porcys

„Nie wiadomo co to jest. Ma dziwną okładkę. Jest niepokojące. Jest elektroniczne.”
Małgorzata Halber, Na ripicie

Carcosa is a great album that focuses on pulsing drones.“
Procurement Records

„Zapomnijcie o suspensie i flakach w horrorach klasy C. Wizja Chambersa przewiduje wyłącznie totalną, obezwładniająca grozę, którą tutaj otrzymacie. Nieznośny noise, drone, skowyt i jazgot poskromiony zostaje rytmem. (...)”
Szymon Zakrzewski, Kilof XV

wstęp wolny!

  • Wydarzenie
  • Koncert
wróć do: Wydarzenia / 2016