Akademia Sztuki w Szczecinie w CSW Kronika | Pokaz filmów dokumentalnych i warsztaty

Zapraszamy na pokaz filmów z Pracowni Form Dokumentalnych Katedry Filmu na Akademii Sztuki w Szczecinie oraz na warsztaty prowadzone przez autorów i autorki filmów. 

  • 24.05, godz. 12.00 pokaz filmów (dla grup szkolnych)

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt mailowy: mail@kronika.org.pl lub telefoniczny: (32) 281 81 33.

Czas trwania: 1 godzina.

Po pokazie zapraszamy na dyskusję z autorkami i autorami filmów oraz wprowadzenie do warsztatów.

  • 26.05, godz. 17.00 pokaz filmów (wydarzenie otwarte)

Czas trwania: 1 godzina

Po pokazie zapraszamy na dyskusję z autorkami i autorami filmów.

Filmy:
1. Natalia Skorupa - „Dzielenie się”, 2022, 13 min.

Zderzenie trzech pokoleń, polskiej kultury i Świąt Bożego Narodzenia, podczas którego dochodzi do coming outu homoseksualnej wnuczki/córki/siostry. Film zrealizowany kamerą VHS, którego akcja toczy się w tradycyjnym polskim domu, w którym mieszka starsza pani (88 l.) z dorosłymi dziećmi: Danutą (55 l.) i Jerzym (61 l.). Dokument o ignorancji i strachu przed tym, co nowe.


2. Józef Jakacki „Rozmowy o śmierci”, 2022, 4.30 min.

!!! I Nagroda Festiwalu "Młode wilki 23" !!!

Autor zamyka formalności związane ze śmiercią swojego ojca. Rejestruje rozmowy przeprowadzane z botami na infoliniach telefonicznych. Prywatną żałobę i pierwsze rozmowy o stracie bliskiej osoby zmuszony jest współdzielić z mechanicznym głosem komputerowych asystentów.


3. Cezary Malinkiewicz „Donerman”, 2022, 7 min.

Historia bardzo smutnego człowieka-kebaba.


4. Martyna Pasternak „Lena”, 2022, 9 min.

W filmie przedstawiam moją dwunastoletnią siostrę Lenę, której pasją jest wcielanie się w różne postaci, najczęściej z japońskich bajek. Zmaga się z samotnością i brakiem zrozumienia wśród szkolnych rówieśników. Bohaterka przez portale społecznościowe poznaje koleżanki, z którymi dzieli swoje zainteresowania.


5. Tomasz Tomaszewski „Książę galaktyki”, 9 min.

Film jest opowieścią o osobie, która bacznie obserwuje świat i na tej podstawie dochodzi o zaskakujących wniosków. Czy widzi więcej niż my?


6. Oskar Rekowski „Poranek na Podhalu”, 2 min.


7. Filip Ossowski „Smak pustki”, 2023, 6 min.

Metaforyczny dokument przedstawiający 20-letniego chłopaka chorego na anoreksję.


8. Natalia Skorupa „Uliczni poeci” (17 min.)
Film rejestruje życie czterech mężczyzn dotkniętych kryzysem bezdomności. Wspólnie tworzą małą uliczną społeczność, w której starają się razem przetrwać. Główny bohater to Marcin, 28-latek mieszkający na ulicy od 3 miesięcy. Marcinowi zależy na tym, aby wyjść z kryzysu, ale czy mu się uda?


  • 24.05 - od godz. 12.00 do 15.00, 25.05 - 26.06 - od godz. 10.00 do 15.00 warsztaty dla szkół

Warsztaty filmowe ze studentkami i studentami kierunku Film z Akademii Sztuki w Szczecinie

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt mailowy: mail@kronika.org.pl lub telefoniczny: (32) 281 81 33

Warsztaty filmowe ze student(k)ami Akademii Sztuki w Szczecinie są zaproszeniem do dialogu, wspólnego eksplorowania miasta, opowiadania historii dotyczących Bytomia, ale również tych indywidualnych i osobistych. Podczas warsztatów skupimy się na współpracy, wymianie doświadczeń i spróbujemy poszukać języka filmowego do wyrażenia emocji i opowiadania ważnych dla nas historii.

Warsztaty rozpoczną się w środę o 12.00 prezentacją prac studenckich zrealizowanych w Pracowni Form Dokumentalnych, które mamy nadzieję będą punktem wyjścia do rozmowy i poznania się.
Następnie przez dwa dni w małych grupach realizowane będą indywidualne projekty filmowe. W czwartek i piętek rozpoczynamy o 10.00, a czas trwania spotkań uzależniony będzie od potrzeb realizacyjnych poszczególnych projektów. Sprzęt zapewnia Akademia Sztuki w Szczecinie.

Zapraszamy do wspólnego działania wszystkich zainteresowanych filmem, formami dokumentalnymi oraz wizualnymi eksperymentami. 

  • Wydarzenie
  • Edukacja
  • Warsztaty
  • Spotkanie
  • Pokaz filmowy
wróć do: Wydarzenia / 2023