Bartek Kujawski. A kto słaby, niech jada jarzyny - koncert w Kronice

Koncert najnowszej płyty Bartka Kujawskiego A kto słaby, niech jada jarzyny wydanej wspólnie przez Mik.Musik i Altanova Press.

Bartek Kujawski (znany również jako 8rolek) wydaje płyty i koncertuje od piętnastu lat. Ma na swoim koncie wydawnictwa w wytwórniach Mik.Musik, BDTA, Sangoplasmo, CockRockDisco, Warsztat8r i Raban. Występował na wielu festiwalach w kraju z zagranicą, między innymi na: Club Trasmediale (DE), Wien Modern (AT), SKIF (RU), Fusion (DE), NEXT (SK), PHONO (DK), Unsound (PL), Nowa Muzyka (PL). W styczniu tego roku premierę miał jego najnowszy album A kto słaby, niech jada jarzyny.
https://8rolek.bandcamp.com

fragmenty płyty:
https://www.youtube.com/watch?v=n0pszVnDRus

link do płyty:
http://mikmusikarchive.bandcamp.com/album/a-kto-s-aby-niech-jada-jarzyny

Z recenzji płyty Bartka Kujawskiego:
Jak dla mnie tegoroczny krążek A kto słaby, niech jada jarzyny to jedna z najciekawszych pozycji w dyskografii łodzianina. Oczywiście, Kujawskiego nie opuszcza swoisty rodzaj humoru (już same tytuły nagrań wiele mówią: „kapar ciernisty”, „kozibród porolistny”, „cebula kartoflanka” itd.), który znakomicie łączy się z poszarpaną, rozkudłaną, zdehumanizowaną i niegrzeczną, a momentami nawet upiorną elektroniką (np. w „cebula kartoflanka”). Mam wrażenie, że po markotnym początku, dopiero w okolicach „czosnku pospolitego” longplay nabiera atrakcyjności. Na pewno ważnym fragmentem jest „koper ogrodowy”, gdzie syntezatorowe frazy szatkują powietrze niczym precyzyjny ruch lasera, a spod powierzchni co jakiś czas przebija się odrębny żywioł – spróbujcie sobie wyobrazić teatr absurdu spotykający soundtrack do filmu z gatunku SF.
http://www.nowamuzyka.pl/2016/01/27/bartek-kujawski-a-kto-slaby-niech-jada-jarzyny

Kujawski od lat nagrywa melodie, na których można sobie łamać zęby, próbując je rozgryźć. Grał jako 8rolek (czy będzie płyta w 2016?),  był też Szczupak, czyli słuchowisko. I jeśli chce się uogólniać przy A kto słaby, niech jada jarzyny, to tę płytę też można w tych kategoriach odbierać. Misterne i tajemniczej, raczej odbiegające swoim charakterem od mikowych standardów, ale przez to jest ciekawiej.
[...] mogilna aura ciągnie się praktycznie przez całe A kto słaby, niech jada jarzyny, choć gdzieniegdzie Bartek Kujawski bardziej nakręca radosną atmosferę. Ale jest to tylko danse macabre na różne odmiany warzyw, bo wszędzie króluje mistycyzm i ciężkie, pogrobowe, rozciągnięte klawisze. Te frywolne nagrania to przede wszystkim „Szparag lekarski (Asparagus officinalis)”, ale szparag, jak to szparag, musi być radosny i skory do zabawy.
http://www.fyh.com.pl/2016/01/recenzja-bartek-kujawski-kto-jest-saby.html

wstęp wolny!

  • Wydarzenie
  • Koncert
wróć do: Wydarzenia / 2016