Wojciech Kucharczyk | z cyklu Duże zdjęcia ładnych roślin z latającym światłem

Wojciech Kucharczyk. Duże zdjęcia ładnych roślin z latającym światłem

Wojciech Kucharczyk | z cyklu Duże zdjęcia ładnych roślin z latającym światłem

Wystawa jest prosta. Wszystkie informacje o niej chciałbym zawrzeć w tytule. Może dodam, że nie uważam się za fotografa. Po prostu miałem taki pomysł i fotograficzny aparat pomógł mi go zrealizować.

To co jest na obrazach złapałem w różnych miejscach, dalekich i bliskich, zawsze osobiście, choć czasem w miłym towarzystwie. Nie polowałem na rośliny, nie mam pojęcia jakie to gatunki i jak brzmią ich łacińskie nazwy. Ogrodnikiem jestem początkującym. Patrzyłem na to, co mi się podobało. Szkoda, że na zdjęciach nie można pokazać zapachu, z temperaturą powietrza jest nieco łatwiej. Latające światło pewnie powinno coś symbolizować. Być może.

Wojciech Kucharczyk

PS. No tak, to moja pierwsza naprawdę solowa wystawa od wielu lat.

 

Celowo zrezygnowałem z, kontekstualizującego i sugerujacego interpretację, tekstu kuratorskiego pierwszej od wielu lat wystawy Wojtka Kucharczyka, którego przez ostatnie lata mieliśmy okazję gościć w Kronice raczej w muzycznych obliczach.

Na wystawie możemy zobaczyć: kilkanaście wielkoformatowych fotografii, slide show, zapach. Reszta należy do widza.

Stanisław Ruksza

 

Wojciech Kucharczyk (ur. 1969) - artysta, który używa muzyki, dźwięku, obrazu, ruchu i wielu innych elementów. Założyciel legendarnej wytwórni - kolektywu mik.musik.!. Jako muzyk działa w zespole Mołr Drammaz, retro*sex*galaxy, ale przede wszystkim jako The Complainer. Wydał ponad 40 płyt. Kiedyś robił sporo wystaw, teraz do tego wraca. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Mieszka i pracuje w Skoczowie. Podróżuje.

thecomplainer.mikmusik.org
facebook.com/WojciechKucharczykOfficial

oraz:

24 marca (sobota) 2012 o godz. 19:00 - koncert The Complainer w Kronice

Koncert połączony z transmisją internetową w ramach 24-godzinnego charytatywnego maratonu muzycznego z okazji Światowego Dnia Gruźlicy / World TB Day - ToBe Continued... organizowanego przez Global Health Incubator, Topol , Włochy.

stazioneditopolo.it

  • Wystawa
wróć do: Wystawy / 2012